Складні електронні системи Tesla забезпечують цим автомобілям функціональність, безпеку, зручність керування. Щоб підтримувати коректність їхньої роботи, необхідно періодично оновлювати програмне забезпечення. Програмування Tesla також дасть змогу налаштувати автомобіль під ваші потреби та зробить його комфортнішим.
Tesla регулярно випускає дрібні та масштабні оновлення програмного забезпечення. Якщо ПЗ застаріло, можуть виникнути помилки в роботі автопілота, мультимедіа та інших електронних систем. Тому оновлювати прошивку рекомендується після кожного виходу нової версії ПЗ.
Оновлення ПЗ Tesla можуть включати:
оптимізацію роботи електронних систем автомобіля;
усунення програмних помилок;
додавання нових функцій автопілота, мультимедіа та інших систем.
Оновлення прошивки Tesla можна провести самостійно, якщо у вас є доступ до Wi-Fi і стабільне підключення до інтернету. Коли оновлення буде готове до завантаження, натисніть “Почати установку” і дотримуйтесь інструкцій на екрані. При цьому автомобіль має бути припаркований і не використовуватися до завершення оновлення.
Якщо оновлення не завантажуються, причиною цього може бути нестабільне підключення до Wi-Fi або низький рівень заряду батареї. Якщо після встановлення нова версія ПЗ видає помилки або електронні системи працюють некоректно, зверніться до сервісного центру.
Перш ніж почати налаштування ПЗ Tesla, потрібно провести діагностику електронних систем. Як правило, спочатку автомобіль під'єднують до комп'ютерної системи через Tesla Toolbox, що дає змогу зчитувати дані з усіх датчиків, модулів і систем керування. Спеціалізоване програмне забезпечення автоматично інтерпретує коди помилок і надає інформацію про тип несправностей, їх локалізацію та рівень серйозності.
Після діагностики та виявлення помилок фахівці сервісного центру починають налаштування електронних систем. Програмування електромобіля може включати як прості індивідуальні налаштування, так і повне оновлення програмного забезпечення Tesla.
Автопілот Tesla охоплює безліч функцій, від адаптивного круїз-контролю до утримання в смузі та автоматичної зміни смуги. Його налаштування дає змогу власнику підлаштувати роботу цих опцій під свої потреби та підвищити безпеку і зручність керування автомобілем.
Налаштування автопілота Tesla включає:
встановлення обмеження швидкості, щоб автопілот дотримувався безпечних меж і не перевищував допустимі значення;
увімкнення/вимкнення автоматичної зміни смуги залежно від уподобань водія;
налаштування функції автоматичного паркування;
налаштування попереджень і обмежень автопілота;
програмування системи адаптивного клімат-контролю з урахуванням побажань власника автомобіля.
Налаштування системи безпеки дасть змогу захистити автомобіль від зломів і викрадення. Tesla оснащені охоронним режимом Sentry Mode, що захищає електромобіль, коли він припаркований. Під час налаштування цього режиму можна активувати увімкнення системи автоматичного відеоспостереження, датчики якої фіксуватимуть підозрілі рухи поруч з автомобілем. Ви також можете вказати місця (наприклад, домашню адресу), де Sentry Mode не вмикатиметься автоматично.
Однією з унікальних функцій безпеки Tesla є можливість встановлення PIN-коду, який потрібно вводити під час запуску автомобіля. До додаткових налаштувань можна також віднести увімкнення тривожних сигналів у разі спроби злому, автоматичне блокування дверей тощо.
Широкий функціонал Tesla дає змогу кожному водієві підлаштувати автомобіль під себе. До індивідуальних налаштувань електронних систем можна віднести:
налаштування рівня заряду батареї, наприклад, обмеження заряду до 70-80% для збільшення терміну служби акумулятора;
створення окремих профілів водіїв, якщо автомобіль буде використовуватися кількома людьми;
налаштування опцій мультимедійної системи, таких як обрані радіостанції, плейлисти та підключення до сервісів (наприклад, Spotify);
налаштування навігаційної системи (вибір маршрутів із зарядними станціями, регулювання гучності інструкцій навігації, уникнення платних доріг і заторів тощо);
увімкнення режиму енергозбереження;
програмування ключів тощо.
Після виконання всіх коригувань фахівці проводять тестування для підтвердження справності електронних систем і перевірки стабільності оновленого ПЗ.
Для оновлення прошивки Tesla і налаштування електронних систем необхідні спеціалізовані інструменти та програмне забезпечення. Сертифіковані сервіси під час програмування електромобілів використовують:
Tesla Toolbox – програмне забезпечення, розроблене для діагностики та програмування електронних систем Tesla. Toolbox використовується для налаштування мультимедійної системи, автопілота, повної діагностики автомобіля, оновлення ПЗ.
Loki – прилад для обслуговування Tesla, який використовується в спеціалізованих сервісних центрах для більш глибокої діагностики електромобілів. За допомогою Loki можна перепрошивати модулі, активувати нові функції, а також усувати програмні помилки.
Останні версії ПЗ. Сертифіковані сервіси першими отримують доступ до оновлень прошивки Tesla.
Несертифіковані сервіси не мають доступу до Toolbox і Loki, тому не можуть виконати коректну діагностику та налаштування електронних систем Tesla. За відсутності доступу до оригінального обладнання неможливо точно відкалібрувати сенсори і камери, що негативно позначиться на роботі автопілота та інших систем допомоги водієві. Некоректне програмування Tesla може призвести до появи помилок і збоїв, які негативно впливають на безпеку, функціональність і зручність використання автомобіля.
Команда сервісу TSK складається з професіоналів, які пройшли навчання по роботі з електронними системами Tesla. Наші фахівці знають, як додати додаткові функції, налаштувати автопілот та інші електронні системи автомобіля, не порушуючи при цьому офіційну гарантію.